S ohledem na tato vysoká čísla by bylo vhodné seznámit advokáty zastupující povinné, ale i ostatní právníky, jak se vhodně a účinně bránit, případně jaký druh podání zvolit, pokud byly povinnému doručeny písemnosti ohledně exekuce vedené na jeho osobu.

ODVOLÁNÍ PROTI NAŘÍZENÍ EXEKUCE

Odvolání proti usnesení o nařízení exekuce lze podat ve lhůtě patnácti dnů od doručení k soudu, který o nařízení exekuce rozhodl. Podal-li povinný odvolání k exekutorovi, je exekutor povinen postoupit odvolání příslušnému soudu a to bez zbytečného odkladu. Podané odvolání nemá odkladný účinek, což v praxi znamená, že vydal-li soudní exekutor exekuční příkaz k zajištění pohledávky oprávněného některým ze způsobů určujících provedení exekuce, zůstává příkaz i nadále v platnosti a nedochází k dealokaci majetku.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.