V Kinstellaru nastoupí Stanislav Mečl do týmu Compliance, Risk a Interního vyšetřování, který vede partnerka Jitka Logesová. Na starost bude mít korporátní trestně právní poradenství v ČR a dalších zemích střední a východní Evropy, zabývat se bude také nastavením compliance pravidel.

„Oslovila mě unikátní možnost propojit mé dosavadní zkušenosti s finanční, respektive obchodně právní expertízou advokátní kanceláře Kinstellar, a to zejména v oblasti veřejných zakázek, hospodářské soutěže, kapitálových trhů a korporátní odpovědnosti, což považuji za dosud ojedinělé, nezbytné a progresivní. Zejména s ohledem na praktické dopady zavedení trestní odpovědnosti korporací v Evropě se domnívám a současná praxe tomu nasvědčuje, že poptávka po takto specializovaném poradenství v blízké době nutně poroste,“ řekl Stanislav Mečl.

Mečl v minulosti působil jako náměstek nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, v prosinci byl však ministrem Pavlem Blažkem odvolán. Na Nejvyšším státním zastupitelství nyní pracuje jako běžný žalobce.

Související