Veřejný ochránce práv se opakovaně setkává s případy, kdy vlastníci kulturních památek zanedbávají své povinnosti vyplývající pro ně ze zákona o státní památkové péči, přičemž v některých případech se k této nečinnosti a nezájmu vlastníků přidává nečinnost správních orgánů, které by měly na řádný stav památek dohlížet.

Pro tyto případy je charakteristická nedostatečná spolupráce a především komunikace mezi orgány státní památkové péče, národního památkového ústavu a vlastníky památek. Výjimkou nejsou ani případy, kdy selhává komunikace a spolupráce mezi výkonným orgánem státní památkové péče a národním památkovým ústavem. Veškeré tyto negativní projevy v komunikaci a součinnosti mezi jednotlivými složkami státní památkové péče se pak odráží v komunikaci a spolupráci s vlastníkem památky, což v konečném důsledku může vést k jeho rezignaci na zajištění její řádné údržby a zachování jejích autentických historických hodnot.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.