Diskriminace v pracovněprávních vztazích může mít nejrůznější podoby. Ustanovení § 3 odst. 2 antidiskriminačního zákona postihuje jako případ nepřímé diskriminace i situaci, kdy zaměstnavatel nepřijme přiměřená opatření umožňující osobě se zdravotním postižením přístup k zaměstnání. To neplatí jen tehdy, pokud by přijetí takového opatření pro zaměstnavatele představovalo nepřiměřené zatížení.

Institut přiměřeného opatření vychází ze směrnice č. 2000/78/ES. Jedná se o individuální opatření zaměstnavatele, které vždy musí být šité na míru konkrétnímu zaměstnanci a jeho potřebám při práci. V odůvodnění směrnice nalézáme alespoň demonstrativní výčet opatření, která mohou být ze strany zaměstnavatele přijata: jsou jimi přizpůsobení pracovních prostorů a zařízení, režimu pracovní doby či dělby úkolů a poskytnutí vzdělávacích nebo zaškolovacích opatření.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.