Netýká se to přitom jen soukromého práva, které je kvůli novému občanskému zákoníku a rekodifikaci poslední dobou stále na paškále, ale i oblasti veřejného práva. A vzhledem k tomu, že čtení samotných zákonů zase až tolik poznatků nepřináší, jsou vedle publikací všeho druhu vyhledávanou formou vstřebávání nových informací právě odborné konference. Jsme si toho vědomi i v redakci Právního rádce, a proto je buď přímo sami pořádáme či spolupořádáme (což je případ třeba zmíněného Právního prostoru), nebo alespoň mediálně podporujeme.


Tak tedy vězte, že v nejbližší době nás čeká několik zajímavých akcí.


Hned příští měsíc jde třeba o Olomoucké právnické dny, které budou letos od 15. do 16. května a tradičně nabídnou odborné příspěvky v několika sekcích řazených podle jednotlivých právních oborů. Tuším, že největší zájem bude o sekci občanského práva s poditulem „První zkušeností s aplikací nového občanského zákoníku“. Osobně si ale určitě nenechám ujít ani některé přednášky z trestněprávní sekce „Organizovaný zločin“.
V pátek 16. května naváže konference Insolvence 2014, kde se bude hovořit o aktulitách právě v tomto oboru. Na akci vystoupí například soudci Jan Kozák, Tomáš Braun či Rostislav Krhut.


Další ročník konference Law Fit, která spojuje právo s technologiemi a pořádá ji za hojné účasti advokátů a dalších právníků Fakulta informačních technologií ČVUT, se uskuteční hned následující pracovní den, tedy 19. května. Věnován bude právu a reklamě na internetu.


A v červnu právnicí obsadí už tradičně i Karlovy Vary. Jen pár dnů před mezinárodním filmovým festivalem totiž proběhne další ročník konference Karlovarské právnické dny, konkrétněji od 12. do 14. června. Program je skoro až strašlivě bohatý a nabízí i jiné věci než rekodifikaci, byť ta bude logicky dominovat. Silná trestněprávní oblast ale přece jen svědčí o tom, kam se naše společnost a naše zájmy ubírají. Tak na které konferenci se uvidíme?

Autoři: Jan Januš