"Nový ředitel Justiční akademie vzešel z výběrového řízení, které se konalo v polovině května. Výběrová komise doporučila ke jmenování místopředsedkyni Krajského soudu v Praze Lenku Ceplovou, ta se však rozhodla nadále působit jako soudkyně. Ministryně spravedlnosti tedy jmenovala ředitelem Justiční akademie Filipa Glotzmanna, který se umístil ve výběrovém řízení jako druhý v pořad," stojí v tiskové zprávě na webu ministerstva spravedlnosti.

Glotzmann ve funkci nahradí odcházejícího Jana Petrova, který z funkce po třech letech odešel z vlastní iniciativy. "Nemyslím, že by Justiční akademii bylo prospěšné, pokud bych na křesle ředitele zakořenil. Naopak, mám za to, že by se ředitelé měli v rozumných intervalech střídat," vysvětlil Petrov počátkem dubna pro Právního rádce.

Filip Glotzmann vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity a před příchodem do Justiční akademie působil na jihomoravském Krajském úřadě, v kanceláři veřejného ochránce práv a pracoval i pro legislativní odbor ministerstva spravedlnosti.

Související