Rödl & Partner bude mít po spojení o necelých 90 právníků, auditorů a daňových poradců více, celkem se tak počet jejího personálu vyšplhá skoro na tři stovky. Lucie Vorlíčková se tímto krokem po zhruba 20 letech vrací do společnosti, které v České republice pomáhala při vstupu na trh jako vedoucí daní a auditu.

Touto silou chtějí spojující se firmy konkurovat zejména velkým zahraničním poradenským společnostem. "Vzniká subjekt, jež bude svou velikostí a  rozsahem poskytovaných služeb srovnatelný s velkými  poradenskými společnostmi v České republice. Přitom se ovšem nevytrácí punc kvality služeb a osobní angažovanosti. Jsem přesvědčen, že spojení obou kanceláří umožní další rozvoj a zkvalitnění našich služeb ve prospěch klientů. Touto fúzí potvrzujeme i dlouhodobou úspěšnou spolupráci se společností Vorlíčková Partners," okomentoval spojení vedoucí partner Rödl & Partner Petr Novotný.

Od zbytku trhu se chtějí odlišit kromě velikosti také orientací na německy hovořící klienty, kterým poskytují služby převážně už nyní. "Při našem rozhodování jsme vědomě zvolili spojení s Rödl & Partner právě proto, abychom mohli našim klientům dlouhodobě nabízet silnou alternativu ke čtyřem největším mezinárodním poradenským firmám. Zvláštní přístup kanceláře Rödl & Partner k německým středně velkým a velkým firmám s mezinárodními aktivitami nabízí ideální možnosti uplatnění právě pro naše základní obory činnosti," sdělili Lucie Vorlíčková a Tomáš Zatloukal, partneři Vorlíčková Partners.

Související