Luboše Dörfla, který působí už téměř 20 let jako soudce, doporučila výběrová komise ministerstva spravedlnosti. Do výběrového řízení se přihlásilo celkem devět kandidátů, z nichž vzešel jako nejvhodnější kandidát právě předseda jednoho ze senátů Vrchního soudu v Praze Dörfl.

"Luboš Dörfl je velmi dobře hodnocen z hlediska odborných znalostí i osobních a morálních vlastností a má potřebné zkušenosti i s řídicí činností. V průběhu výběrového řízení představil akceptovatelná a reálná řešení ve vztahu k chodu Krajského soudu v Ústí nad Labem, která jsou podložena jeho dosavadní manažerskou zkušeností s řízením okresního i krajského soudu a s odborným působením u soudu vrchního," odůvodnilo ministerstvo výběr Dörfla v tiskové zprávě.

Už v průběhu minulého týdne ministryně Helena Válková předložila Dörflovu nominaci prezidentu Miloši Zemanovi, na jehož rozhodnutí jmenování závisí. Pokud by prezident Dörfla nejmenoval, zůstane pozice v čele ústeckého soudu od prvního října neobsazená.

Ve výběrové komisi zasedali náměstci ministerstva spravedlnosti Robert Pelikán a Petr Jäger, předsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová, předseda vrchního soudu v Olomouci Robert Gryga a předseda plzeňského krajského soudu Miloslav Sedláček. O vítězství Luboše Dörfla komise rozhodla jednomyslně.

Související