"Lovci hlav" se zaměřují na přímé vyhledávání těch nejlepších odborníků vhodných pro dosazení do vyšších pozic managementu podniku. Headhunter je v podstatě "personalistou na vyšší úrovni"; dobře se o osobě kandidáta předem informuje, ověří jeho vhodnost pro danou pozici, sám jej osloví a případně dojedná podmínky pro výkon práce.

Headhunteři jsou při své činnosti vázáni zejména z. č. 90/2012 Sb., o obchodních korporacích, z. č. 89/2012 Sb., občanským zákoníkem a několika dalšími předpisy, jako je zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, z. č. 262/2006 Sb., zákoník práce, případně i z. č. 91/2012 Sb., o mezinárodním právu soukromém. "Pravidelně dostáváme od spolupracujících advokátů souhrnné informace, co se v této oblasti změnilo a mohlo by mít vliv na naši činnost," říká Ilona Miláčková, partnerka společnosti Teamconsult. "Samozřejmě, pokud se objeví nějaká zásadní změna, o níž víme, že se přímo týká činnosti klienta, informujeme jej o tom ať již v našich pravidelných newsletterech, seminářích či jednotlivě při kontaktu s konkrétním klientem," potvrzuje slova Miláčkové advokátka Alice Mlýnková.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.