Pracovněprávní literatura a NOZ

Největší letošní změna v pracovním právu byla vynucená rekodifikací, na kterou logicky reagovali také autoři odborných publikací.

Jedním z nejčerstvějších počinů se stalo šesté, aktualizované vydání učebnice Miroslava Běliny a kolektivu Pracovní právo (C. H. Beck).

O komentářovou literaturu se v této oblasti zasloužilo hlavně vydavatelství Anag, které vydalo dva komentáře k zákoníku práce zasazeného do kontextu nového občanského zákoníku. První nese název Zákoník práce a související ustanovení občanského zákoníku k 1. 1. 2014 a podle anotace "předkládá výklad pracovněprávních norem za současné aplikace obecných ustanovení občanského zákoníku". Autorství knihy připadá kolektivu autorů v čele s Petrem Hůrkou. Druhý komentář se pak jmenuje Zákoník práce s komentářem k 1. 1. 2014 a pochází od kolektivu autorů kolem Márie Andraščíkové. Obsahově podobnou, byť ne komentářovou a tolik rozsáhlou, je i publikace Pracovní právo v praxi, základní pracovněprávní vztahy a rekodifikace od Antonína Kottnauera (Leges).

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.