"Jmenování Iva Jandy do pozice partnera a Markéty Štáfkové a Tomáše Jíně do pozice lokálních partnerů potvrzuje výjimečnou kvalitu pražského týmu a důležité postavení naší kanceláře v rámci globální sítě White & Case," okomentoval jmenování David Plch, vedoucí partner pražské kanceláře.

Do pozice lokálních partnerů bylo ve všech pobočkách dohromady jmenováno 21 partnerů.

Tisková zpráva oznamující tyto personální změny představuje tři nové partnery následovně:

Ivo Janda je odborníkem na právo hospodářské soutěže, specializuje se rovněž na řešení soudních sporů a správní právo. Pan Janda zastupuje v komplexních soudních sporech nebo řízeních před soutěžními úřady významné české bankovní instituce a nadnárodní i české společnosti, mezi něž patří například Toshiba, Český Aeroholding a Unipetrol. V pražské kanceláři White & Case působí pan Janda od roku 2001.

Markéta Štáfková se specializuje na oblast bankovnictví a financí. Podílela se na mnoha významných úvěrových transakcích realizovaných českými i zahraničními bankami, především v oblasti zajištěného financování nemovitostí. Zastupovala přední domácí i mezinárodní finanční instituce ve složitých nemovitostních transakcích, včetně financování nákupních center, administrativních komplexů, logistických parků a dalších. Mezi klienty, se kterými Markéta Štáfková spolupracuje, patří např. UniCredit, Československá obchodní banka, Commerzbank a Crédit Agricole. Členkou pražského týmu právníků je od roku 2007, v současnosti působí přechodně v londýnské kanceláři White & Case

Tomáš Jíně je členem globální bankovní praxe White & Case a novým lokálním partnerem pražské kanceláře. Zastupuje především finanční instituce, private equity fondy a korporátní klienty při komplexních přeshraničních transakcích dle anglického práva v oblasti akvizičního a korporátního financování. V rámci mezinárodních transakcí se dále věnuje finančním restrukturalizacím a derivátovým obchodům. Mezi klienty, se kterými spolupracuje, patří například Société Générale, UniCredit, Citibank nebo Enterprise Investors. Pan Jíně pracuje ve White & Case od roku 2004. V roce 2009 působil v newyorské kanceláři a v roce 2012 v pobočce v Londýně.

Související