"Společnosti jsou do užšího výběru vybírány na základě statistické analýzy databáze M&A Mergermarket, která je základním zdrojem pro další vyhodnocování; o vítězi každé kategorie poté rozhoduje komise nezávislých odborníků," uvádí tisková zpráva oznamující vítězství společnosti CMS.

V oblasti právního poradenství je vyhlašováno více kategorií, které odpovídají jednotlivým evropským regionům,  včetně nejlepšího právního poradce v rámci celé Evropy. Tuto kategorii letos vyhrála kancelář Freshfields Bruckhaus Deringer.

Česká republika spadá právě do souhrnné kategorie střední a východní Evropy a CMS v ní vyhrála získala už v roce 2012. Loni pak úspěch slavila kancelář White & Case.

"Tento rok byla odborná komise složena ze zástupců vrcholového managementu společností KKR, GE, Liberty Global, Credit Suisse a HSBC, kteří posuzovali komplexnost a strategický význam všech nejvýznamnějších transakcí," uvedla k procesu výběru tisková zpráva.

"Pro naši pražskou kancelář je toto ocenění příjemnou tečkou za velmi úspěšným rokem, v němž jsme poskytovali poradenství při některých z nejvýznamnějších transakcí na trhu jako např. akvizice čerpacích stanic Agip skupinou MOL, prodej řetězce prodejen ElectroWorld britskou skupinou Dixons a prodej české pobočky LBBW Bank do rukou Expobank," komentovala zisk ceny vedoucí CMS Prague Helen Rodwell.

Související