Miroslava Zábranského na ministerstvu spravedlnosti čekají některé velké úkoly. "Nového náměstka čeká především řešení velkých investičních akcí, jako je zahájení výstavby justičního areálu v Ústí nad Labem či umístění Obvodního soudu pro Prahu 5," stojí v tiskové zprávě resortu. Kromě řízení ekonomicko-správního oddělení bude mít Zábranský na starosti také oblast informatiky a evropských programů.

Zábranský působil v oblasti ekonomického vedení dlouhodobě v komerční sféře. "Svoji profesní dráhu začínal v Chemopetrolu Litvínov jako ekonom dopravy, následně zaváděl plánování v Komerční bance. Dále pracoval ve společnostech koncernu Nestlé a do konce minulého roku ve vedení společnosti ALPINE PRO jako finanční ředitel. V poslední době se také specializoval na poradenství v oblasti krizového řízení," uvádí o Zábranském tisková zpráva ministerstva.

Zábranského předchůdce Kasík byl bez uvedení podrobností odvolán a stal se tak třetím náměstkem, kterého v roce 2014 Helena Válková vystřídala. Před ním nejprve rezignovala Hana Marvanová (legislativa) a krátce na to byl odvolán Pavel Štern (vězeňství).

Související