Spojení kanceláří Dentons a Dacheng je vůbec prvním spojením vedoucí čínské právní firmy se západní firmou, která patří mezi deset největších světových globálních právních firem.

"Toto spojení vedoucí právní firmy v Číně s vedoucí právní firmou na západě je skutečně první svého druhu. Naše nová firma bude sloužit jako integrovaná platforma pro efektivní právní služby a bude stavět mosty, které usnadní spolupráci mezi čínskými a západními klienty,” řekl Peng Xuefeng, který bude předsedou globální správní rady a předsedou globálního poradního výboru nové firmy.

Nová firma bude mít 120 kanceláří ve více než 50 zemích v pěti hlavních regionech. Kromě Evropy a Asie půjde také o Kanadu, Spojené státy a samostatný region Velká Británie, Střední východ a Afrika. Každý bude veden regionálním výkonným ředitelem. Se svými 6 500 právníky se kancelář stane největší na světě a v čele nahradí kancelář Baker & McKenzie, která má zhruba 4200 expertů.

"Jako největší a nejrychleji rostoucí ekonomika světa je Čína pro naše klienty velmi přitažlivá. Všichni naši významní konkurenti se orientují na východ,” dodává Elliot Portnoy, který se stane globálním hlavním výkonným ředitelem kanceláře.

Související