Daniela Kozáková, counsel advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners
Daniela Kozáková, counsel advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners
autor: Archiv Havel, Holásek & Partners

Na své nové pozici counsel v Havel, Holásek & Partners bude mít Daniela Kozáková na starosti zejména právní služby týkající se investic do umění a sběratelství. Kromě této oblasti se věnuje právu nemovitostí, stavebnímu právu a právu obchodních společností. Klientům radí ohledně koupí a prodejů obchodních center, kancelářských budov, průmyslových a logistických areálů, včetně akvizic nemovitostních projektů ve finančních potížích.

Daniela Kozáková přišla do advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners v roce 2008. Předtím působila například v pražské pobočce kanceláře Hogan Lovells.

Novou posilu má od listopadu také KPMG Legal. Do kanceláře přišla Veronika Korálová, která doposud působila ve Weil, Gotshal & Manges. Na nové pozici se bude věnovat obchodnímu právu, zejména právu obchodních korporací, transakcí a sporné agendě, zkušenosti má i s právem nemovitostí. V minulosti také pracovala na odboru Legislativy finančního trhu Ministerstva financí. Absolvovala Právnickou fakultu UK v Praze, studovala také na Právnické fakultě Nova Southeastern University v USA.

Novou advokátku má také pražská pobočka kanceláře Schönherr. Nastoupila sem Denisa Assefová, která se specializuje na právo duševního vlastnictví, informačních technologií a telekomunikací. V minulosti působila mj. na Úřadě průmyslového vlastnictví. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a titul LL.M. získala na Právnické fakultě Univerzity v Oslo.

„Jsem rád, že se podařilo pro Schönherr získat natolik zkušenou kolegyni. Oblast informačních technologií a duševního vlastnictví bývá u mnohých společností často neprávem přehlížena a v řadě případů je zdrojem nemilých překvapení v podobě žalob a následných soudních sporů,“ řekl k jejímu nástupu managing partner Martin Kubánek.