Dotazníkový průzkum, který společně zorganizovaly společnost LegalJobs.cz, spolek českých právníků Všehrd a portál Právní Prostor.cz, zjišťoval především údaje o mzdách koncipientů. Ukázalo se, že nejvíce peněz mají koncipienti v Praze, kde je průměrný plat okolo 30 tisíc korun. Na druhém místě skončila Ostrava, kde je průměrná mzda asi 19 tisíc korun. V dalších městech se průměr pohybuje okolo 18 tisíc.

Z ankety také vyplynulo, že mzdy koncipientů se zvyšují s počtem zvládnutých cizích jazyků a záleží také na velikosti kanceláře, ve které pracují – čím více advokátů, tím více peněz. Zjištěné údaje mají pomoct studentům, advokátním koncipientům a juniorním pracovníkům při žádostech o zaměstnání.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Současně také Asociace studentů a absolventů zveřejnila každoroční žebříček Top Zaměstnavatelé 2016. Vítězem mezi advokátními kancelářemi se stejně jako loni stala kancelář Havel, Holásek & Partners.

„Studenti právnickým fakult mohou vybírat svého preferovaného zaměstnavatele ze skutečně velkého množství menších či větších advokátních kanceláří, včetně poboček předních mezinárodních právnických firem. Velice si vážíme, že jsme jejich první volbou a chceme za to poděkovat. Nábor schopných a motivovaných mladých právníků zůstává i pro letošní rok naší prioritou,“ řekl Jaroslav Havel, řídící partner advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners.

Související