"Jsme velmi hrdí, že jsme získali toto ocenění, které je v našem odvětví mimořádně uznávané. Jelikož je MIP známá důkladným výzkumem trhu, je pro nás čest, že jsme vnímáni jako lídr na mezinárodním trhu," uvedla partnerka týmu pro duševní vlastnictví pražské pobočky Taylor Wessing Karin Pomaizlová.

Tým spolupracuje s řadou klíčových klientů v celé řadě odvětví, včetně oblasti technologií, módy, maloobchodu a gastronomie. Klientům poskytuje komplexní služby s přesahem do souvisejících oblastí právavčetně včetně řešení sporů a námitek, licencí a koexistenčních smluv, problematiky rychlého uvedení nové značky na trh a zajištění optimální ochrany i pro obtížně registrovatelné ochranné známky.

Kromě ceny pro evropskou firmu roku v oblasti ochranných známek byla společnost letos nominována na tři další ocenění. Šlo o titul evropská firma roku v oblasti patentů, evropská firma roku v oblasti autorských práv a evropská firma roku v oblasti sporů souvisejících s patentovým právem.

MIP Global Awards, které se letos konaly už pojedenácté, jsou výsledkem pětiměsíčního celosvětového výzkumu v oblasti duševního vlastnictví. Ten probíhá na základě průzkumů trhu, poskytnuté zpětné vazby od klientů a podrobných rozhovorů. Cílem výzkumu je určit firmy, jednotlivce a společnosti, které v dané oblasti vynikají. Ocenění mohou získat subjekty napříč Evropou, Latinskou Amerikou, Asií a Tichomořím.

Související