Význačný americký odborník na právní vzdělávání a profesní etiku je poptávaným expertem. Jeho ukázkové hodiny dokážou zapojit a nadchnout studenty napříč kontinenty. Ostatně nedávno se o jeho kvalitách přesvědčili na brněnských právech.

Podílíte se na řadě reformních projektů zaměřených na právní etiku po celém světě. Na čem jste pracoval v České republice?

Česko jsem zatím navštívil ze dvou důvodů. Jednak jsem tu vedl workshop pro učitele Masarykovy univerzity v Brně na téma právní etiky a metod její výuky. Během dvou dní jsme srovnávací metodou zkoumali základní pojmy z této oblasti a já jsem se jim snažil ukázat, jak lze vyučovat interaktivně. Takový styl výuky totiž studenty zaujme mnohem víc než jen pouhá přednáška. Mou druhou akcí v Česku pak byla výuka dvoutýdenního kurzu na Univerzitě Palackého v Olomouci na téma etiky a právnických dovedností. Rozebírali jsme se studenty témata jako důvěra, střet zájmů, vztah advokáta s klientem a povinnost říkat pravdu. V simulovaném prostředí si vše prakticky zkoušeli na činnostech, které právník běžně dělá, jako je jednání s klientem, vyjednávání s protistranou a obrana zájmů klienta.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Jste předplatitel tištěného titulu? Proveďte aktivaci.