Význačný americký odborník na právní vzdělávání a profesní etiku je poptávaným expertem. Jeho ukázkové hodiny dokážou zapojit a nadchnout studenty napříč kontinenty. Ostatně nedávno se o jeho kvalitách přesvědčili na brněnských právech.

Podílíte se na řadě reformních projektů zaměřených na právní etiku po celém světě. Na čem jste pracoval v České republice?

Česko jsem zatím navštívil ze dvou důvodů. Jednak jsem tu vedl workshop pro učitele Masarykovy univerzity v Brně na téma právní etiky a metod její výuky. Během dvou dní jsme srovnávací metodou zkoumali základní pojmy z této oblasti a já jsem se jim snažil ukázat, jak lze vyučovat interaktivně. Takový styl výuky totiž studenty zaujme mnohem víc než jen pouhá přednáška. Mou druhou akcí v Česku pak byla výuka dvoutýdenního kurzu na Univerzitě Palackého v Olomouci na téma etiky a právnických dovedností. Rozebírali jsme se studenty témata jako důvěra, střet zájmů, vztah advokáta s klientem a povinnost říkat pravdu. V simulovaném prostředí si vše prakticky zkoušeli na činnostech, které právník běžně dělá, jako je jednání s klientem, vyjednávání s protistranou a obrana zájmů klienta.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.