Ochrana informací dle dosavadního zákona (ZVZ) a judikatury soudů

Dosavadní zákon o veřejných zakázkách (č. 137/2006 Sb., dále jen "ZVZ") obsahoval jen kusou úpravu ochrany informací poskytovaných v rámci zadávacího řízení dodavatelem zadavateli. Obdobně jako podle nového ZZVZ (§218 odst. 3 ZZVZ) i dosud platilo (§ 83 ZVZ), že zadavatel není v oznámení o výsledku zadávacího řízení povinen uveřejnit informace, pokud by tím měl být porušen zvláštní právní předpis (např. zákon o utajovaných informacích) nebo by to bylo v rozporu s veřejným zájmem či by hrozilo porušení obchodního tajemství nebo ovlivnění hospodářské soutěže. Obdobně ZVZ stanovil v § 147a odst. 2, že se neuveřejní informace, u kterých to vyžaduje ochrana informací a údajů podle zvláštních právních předpisů, navzdory obecné povinnosti veřejných zadavatelů uveřejňovat po ukončení zadávacího řízení na svém profilu smlouvu, skutečně uhrazenou cenu a seznam subdodavatelů. Kusá úprava ZVZ pak byla v posledních letech výrazně dotvářena judikaturou českých soudů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.