V účtenkové loterii, která má odstartovat v polovině příštího roku, budou spotřebitelé soutěžit o ceny za 65 milionů korun ročně. Podrobnosti projektu zveřejnilo ve středu ministerstvo financí vedené Andrejem Babišem.

Loterie s názvem Účtenkovka má podle ministerstva motivovat nakupující k přebírání účtenek a tím "zvýšit efektivitu systému elektronické evidence tržeb (EET) a podpořit řádný výběr daní".

Každý měsíc by mělo některou z cen vyhrát 20 až 30 tisíc lidí. "Ročně budeme rozdělovat peněžité i věcné výhry ve výši 65 milionů korun. Hodnota prvních pěti výher v každém měsíci bude v rozmezí od 100 tisíc do milionu korun, včetně věcné výhry automobilu. Ostatní výhry jsou rozděleny do nižších finančních částek v řádech desetitisíců a stovek korun," upřesňuje náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

"Losování bude probíhat každý měsíc, vždy patnáctý kalendářní den, a to z účtenek vydaných za předem stanovené období," dodává náměstkyně.

Ministerstvo si již zaregistrovalo doménu uctenkovka.cz, přes níž budou lidé účtenky do slosování nahrávat. K dispozici má být i mobilní aplikace. Účtenky půjde registrovat i v klasické papírové podobě u partnerů loterie, které nyní ministerstvo hledá.

"Ministerstvo financí vyhlásilo veřejnou zakázku, jejímž předmětem není žádný IT systém na klíč, ale zajištění souboru služeb, které jsou s realizací účtenkové loterie spojené," říká mluvčí ministerstva Michal Žurovec. Vítěz výběrového řízení bude zajišťovat registraci a příjem účtenek nebo losování a výplatu výher.

Zakázka míří na již fungující loterijní firmy - jednou z podmínek soutěže je totiž zkušenost s loterií pro minimálně 15 tisíc hráčů v posledních třech letech. Soutěž vyhraje ten, kdo nabídne nejnižší cenu. "Nabídky je možné podávat do 10. ledna 2017, se spuštěním účtenkové loterie se pak počítá v polovině roku 2017," dodává Žurovec.

Související