Petra Yamuny Wolf, provozovatelka psychologické poradny, po zhlédnutí videa na serveru Youtube.com žalovala autora videa Petra Jelínka z Jihlavy na náhradu škody ve výši 700 tisíc korun. Ta jí měla vzniknout tím, že se jí některé klientky ozvaly, že z důvodu zhlédnutí videa její služby nevyužijí. Psycholožka nabízela takzvané „vaginální terapie“, kde si účtovala podle Jelínka za desetihodinový seminář až patnáct tisíc korun.
Nejprve byl však dle slov Youtubera případ dvakrát vyhodnocen jako přestupek. Podrobnosti soudního jednání popisuje totiž v jednom ze svých dalších videích. Podle rozsudku jihlavského soudu se Youtuber dopustil hrubé neslušnosti, čímž spáchal trestný čin výtržnictví. Soud mu vyměřil tedy trest odnětí svobody po dobu šesti měsíců s podmíněným odkladem na dobu jednoho roku. „To, co jsme viděli, je děsivý příklad nekulturnosti a špatný příklad pro mládež," konstatoval soudce Chalupa po přehrání videa během soudního jednání. Tomu vadilo zároveň vulgární vyjadřování v souvislosti s ženským pohlavím.
Jelínek však ve svém videu o soudním jednání zdůrazňuje, že kompromitující video hned smazal a přiznal, že to s výroky přehnal. Navíc neshledal důraz na společenskou nebezpečnost hlavně v tom, že video mělo dle jeho slov kolem pouhých čtyř tisíc zhlédnutí. Navíc pochyboval o autentičnosti e-mailů, kterými Yamuny Wolf dokazovala, že jí vznikla u zákaznic majetková újma. Byly dle jeho slov napsány podobným stylem.
V současné době je možné se na Youtube setkat hned s několika kanály, na kterých se jednotliví Youtubeři urážejí a komentují dění kolem sebe často nevhodně. Soudní projednání případu tak může udávat obdobným případům mantinely.