Rok 2017 je často nazýván rokem skutečného nástupu umělé inteligence. V ulicích světových měst se začínají objevovat samořídící automobily jako taxi, na internetu s námi komunikují chatboty a umělá inteligence proniká do výrobních procesů, finančního světa nebo do zdravotnictví. Objevují se i technologie, které umí samy řešit jednoduché právní problémy nebo rozhodovat jednoduché právní spory.

Existuje pro umělou inteligenci dostatečný právní rámec? Kdo odpovídá za špatnou radu robota? Jsou tyto technologie dostatečně zabezpečeny? Právě na tyto otázky se pokusí zodpovědět konference LAW FIT, která se koná 22.5.2017 na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze.

„Konference je první akcí v České republice pro širokou veřejnost, která otevře otázky odpovědnosti za jednání umělé inteligence. Účastníci se například můžou těšit na panel, kde se bude diskutovat problematika samořídících automobilů “ konstatuje Zdeněk Kučera z Fakulty informačních technologií ČVUT, chair konference. „Zajímavá bude zajisté i část týkající se poskytování právních služeb prostřednictvím on-line platforem a robotických systémů, kterou pořádáme pod záštitou České advokátní komory,“ dodává Kučera.

Na konferenci vystoupí zástupci technologických společností, justice, či advokacie. Vstup na konferenci je bezplatný a registrace probíhá na www.law.fit.cvut.cz.

Související