Ve svých 17 letech Michelle Carterová svého přítele po telefonu podporovala v plánu sebevraždy. Když se o sebevraždu pokoušel otravou výfukovými plyny a z auta ve strachu odešel, dokonce mu psala, ať se do auta vrátí. Conrad Roy, přítel Michelle, nakonec sebevraždu spáchal a soud v Massachusetts dívku odsoudil k 15 měsícům vězení. Dívka se odvolala a veřejně ji podpořila i Amanda Knoxová, žena, která byla v roce 2007 obviněna z vraždy spolubydlící.

Mládežnický soudce Lawrence Moniz ve svém rozsudku uvedl, že Carterová byla za Royovu smrt odpovědná z toho důvodu, že ho svými zprávami sama navedla do situace, která k sebevraždě vedla. Věděla totiž, že chlapec byl ve špatném psychickém stavu a trpěl depresemi.

Amanda Knoxová, žena obviněná v roce 2007 z vraždy spolubydlící v Itálii, která byla s mnoha nejasnostmi obvinění nakonec zbavena, dívku veřejně podpořila. Sama byla označována ve svém případě jako „femme fatale“ stejně jako Carterová. Knoxová zdůraznila, že je důležité se zaměřit i na fakt, že se dívka snažila měsíce před sebevraždou o to, ať se chlapec se svými depresemi léčí. Navíc Carterová sama trpěla depresí, bulimií a anorexií. Podle Knoxové by se měl soud zaměřit na zdravotní stav chlapce, který k sebevraždě vedl, ne však pouze na nabádání k sebevraždě.

Související