Letošní přehled významných právniček v Česku obsahuje 127 advokátek, notářek, soudkyň, státních zástupkyň či podnikových právniček. Oproti loňsku se žebříček rozrostl dvojnásobně, oproti prvnímu ročníku v roce 2015 dokonce trojnásobně. Nejviditelnější nárůst je v sekci "advokacie". Do přehledu se přitom dostaly výhradně ženy na partnerských pozicích. Doplňkové "tipy redakce" pak zahrnují další významené právničky z advokátního světa.

U soudkyň jsme se od roku 2016 rozrostli o místopředsedkyně krajských soudů, u státních zástupkyň zase o náměstkyně krajských státních zástupců. Nárůst zaznamenaly i notářky, a to díky prezidentkám a viceprezidentkám regionálních komor.

Jourová-Bradáčová-Janů

Jedno z nejviditelnějších "nových" jmen letošního přehledu představuje eurokomisařka Věra Jourová, která patří dlouhodobě spolu s vrchní státní zástupkyní v Praze Lenkou Bradáčovou a předsedkyní Úřadu pro ochranu osobních údajů Ivanou Janů k právničkám nejvlivnějším. Trio dam je tak možné považovat za nekorunované královny žebříčku.

Advokacie

Soudkyně

Státní zastupitelství

Podnikové právničky

Foto: archiv HN, KŠB, WEIL

 

 

 

Související