Druhý ročník galavečera pro významné právničky a předávání cen Pro bono & CSR se nesl ve znamení diskuse o rovnosti žen v pracovních příležitostech a originálních projektů, které pomáhají například v právním poradenství široké veřejnosti. Oceněn byl projekt Street Law z Právnické fakulty Univerzity Karlovy, který se zaměřuje na edukaci studentů v právní problematice na středních školách, cenu převzal i samostatný advokát Dan Zwieb, který pomáhá v právních otázkách neslyšícím.

Galavečerem hosty provázel Jaroslav Kramer, šéfredaktor měsíčníku Právní rádce a manažer B2B titulů vydavatelského domu Economie. Společně s ním večer zahájili ministr spravedlnosti Robert Pelikán, eurokomisařka Věra Jourová a generální ředitel Economie Roman Latuske. V další části večera se ke slovu dostala Dame Fiona Woolfová, advokátka, která zastávala funkci prezidentky Law Society of England and Wales, a to jako druhá žena v historii. Jako druhá žena v historii se také ujala pozice The Lord Mayor of London a ve své právnické kariéře radila přibližně 30 vládám různých zemí světa v oblasti energetiky, byla také například součástí smluvního vyjednávání stavby tunelu mezi Francií a Anglií.

Ve svém proslovu se Fiona Woolfová zabývala výzvami žen v otázce zaměstnání. Zdůraznila, že na vysokých pozicích je v celkovém počtu zaměstnanců pouze okolo 10 procent žen. Sama se ve svém životě řídila mottem „Get lucky and say yes“ a vzpomínala na Madeleine Albrightovou a její slova: „There is a special place in hell for women who don‘t help other women.“ V den galavečera poskytla Fiona Woolfová měsíčníku Právní rádce rozhovor, který bude součástí listopadového vydání.

Další částí večera bylo vyhlášení cen Pro bono & CSR. Byla předána 4 ocenění. Kromě Street Law a Daniela Zwieba byla oceněna Kancelář ombudsmana pro zdraví a advokátní kancelář bnt. Více informací o ocenění najdete zde.

Související