Soutěž na téma společenské odpovědnosti se dělí na dvě kategorie. První zahrnuje studenty právnických fakult, další se týká studentů z jiných vysokých škol.

„Cílem je vypracovat literární esej na téma: Projekt Ježíškova vnoučata a ochrana seniorů ve společnosti. Kde vidíte svou roli z pohledu budoucího advokáta. O jaké změny byste se zasadil/a Vy?“ stojí v tiskové zprávě advokátní kanceláře pro kategorii studentů práv. Esej přitom musí být sepsána v anglickém jazyce a nejlepší studenti ji budou následně obhajovat v advokátní kanceláři Taylor Wessing Praha.

Pro ostatní studenty je přichystané stejné téma, nad ochranou seniorů ve společnosti se však mají zamyslet z pohledu občana. Studenti z jiných než právnických fakult přitom mají esej sepsat v českém jazyce, obhajoba v advokátní kanceláři se jím ale také nevyhne.

Student, který se umístí na prvním místě v každé z kategorií získá 10 tisíc korun, za druhé místo 5 tisíc a za třetí 2 tisíce korun. Pro vítěze v kategorii studentů práv přitom Taylor Wessing přichystal ještě měsíční stáž, zároveň prvním třem oceněným studentům práv nabídne exkurzi do vídeňské centrály Taylor Wessing, a to včetně noclehu, kulturního programu a dopravy. Vítězové obou kategorií svou esej navíc natočí v Českém rozhlase, který ji pak odvysílá.

Více informací o soutěži naleznete na facebookové události soutěže zde.

Související