Michal Hink vedoucím partnerem Dentons

Advokát Michal Hink se od 1. ledna stane vedoucím partnerem Dentons pro Českou republiku. Nahradí po deseti letech Ladislava Štorka, který bude i nadále působit v čele sporové praxe kanceláře Dentons, kde se zaměří na další rozvoj a posílení této praxe na českém trhu. Hink je partnerem a spoluvedoucím nemovitostní praxe v pražské kanceláři Dentons. Prestižní nezávislé hodnoticí publikace, jako jsou Chambers Europe a The Legal 500, ho řadí mezi přední realitní právníky v Česku. Dentons působí v Praze prostřednictvím svých právníků od roku 1991, původně jako Salans. V pražské kanceláři nyní pracuje 65 právníků včetně 15 partnerů.

První český Hackathon

Advokátní kancelář Deloitte Legal uspořádala vůbec první český LegalTech Hackathon, jehož cílem bylo vytvořit za víkend aplikaci, která pomůže zautomatizovat řešení právního problému. Vítězem se stala aplikace Reklamaczech, která automatizuje řešení spotřebitelských problémů pro běžné zákazníky. Odměnu 40 tisíc korun a možnost vystoupit se svým řešením na mezinárodní konferenci Innovative Legal Services Forum si tak odnesli Tomas Ye, Phuong Thao Hoang, Jiří Stýblo, Filip Volf a Pavel Rambousek. Na druhém místě se umístilo řešení iNomad, které propojuje studenty práv se zaměstnavateli. Třetí byla aplikace LEGAIL s chatbotem, usnadňující distribuci právních zadání. Mezi dalšími soutěžními projekty byly například on-line generátor místní příslušnosti soudů anebo aplikace na kontrolu údajů firem v rejstřících.

Transakce

Advokáti z CEE Attorneys radili pražské inženýrské firmě Inter-Informatics při jejím prodeji společnosti Tech Mahindra z indického konglomerátu Mahindra. Inter-Informatics jsou klíčovým dodavatelem interiérů letadel Airbus. Na transakci téměř za 140 milionů korun pracovali partner kanceláře Lukáš Petr spolu s vedoucí advokátkou Martinou Schützovou a advokátní koncipientkou Barborou Janebovou.

Právníci z Weinhold Legal pomáhali společnosti GZ Media, která je největším výrobcem vinylových gramofonových desek na světě, s akvizicí většinového podílu v příbramské společnosti PBtisk. Ta je předním českým výrobcem knih a knihařského zpracování. Na transakci v hodnotě 85 milionů korun pracovali partner Milan Polák ve spolupráci s vedoucím advokátem Vladimírem Petráčkem.

Související