Přepážky 7 a 8 jsou na první pohled stejně jednoduše přehlédnutelné jako všechny ostatní přepážky Škodova paláce v Praze. Ale přece stojí za pozornost. V těchto dvou místnostech totiž studenti Právnické fakulty Univerzity Karlovy pod dohledem právničky Magistrátu hlavního města Prahy pomáhají řešit právní problémy veřejnosti.

Nesnažíme se suplovat advokáty

Projekt Studentské právní poradny vznikl za spolupráce Michala Urbana, vyučujícího na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, a tehdejšího radního pro legislativu a fakultního doktoranda Lukáše Manharta. Fakulta tak již čtvrtým rokem nabízí studentům možnost praxe, hlavní město Praha zase poskytuje prostory a v současnosti vyčlenilo pro poradnu právničku Zuzanu Bohuslavovou. Díky tomu poradna otevírá své dveře široké veřejnosti na dvě hodiny denně hned dvakrát týdně − v pondělí a ve středu.

Do poradny se mohou zájemci hlásit výhradně prostřednictvím telefonní linky. I přesto, že se studenti a právnička Zuzana Bohuslavová z oddělení soukromého práva Magistrátu hlavního města Prahy snaží vyhovět i těm klientům, kteří přijdou bez předchozího objednání, někdy to z časových důvodů není možné.

Klienti se mohou přijít bezplatně poradit s problémem z jakékoliv oblasti práva. Jediným omezením jsou případy, které se týkají Magistrátu hlavního města Prahy. Tak se předchází případnému střetu zájmů. "Všichni si klienta během půl hodiny vyslechneme, studenti se pak snaží dohledat k věci potřebné informace či se nějak zorientovat v právní úpravě. Pak se společně domluvíme, co sdělíme klientovi," popsala právnička. Při rozhodování o konečném sdělení pak klienti čekají před poradnou.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.