Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

s tím, jak se blíží letní slunovrat a dny se prodlužují do svého maxima, školáci napínají zbytky sil, aby si na poslední chvíli vylepšili známky, je jasné, že prázdniny už jsou za dveřmi. A s nimi letní dovolené, kdy má být rodina při sobě. Právě rodině jsme věnovali téma červnového čísla. Ne každý totiž má to štěstí, aby byl součástí harmonické a spokojené rodiny.

Kauza Michalákových

Podívali jsme se na případ Evy Michalákové a jejích dvou synů odebraných norským Barnevernetem. V kauze v květnu padlo další rozhodnutí, tentokrát u Evropského soudu pro lidská práva. Víc než to je pro matku dětí podstatné, že starší ze synů zanedlouho dosáhne plnoletosti a bude se moci sám rozhodnout, zda se ke svým kořenům bude znát.

Nájemce před insolvencí?

Ekonomická krize zřejmě přivede řadu podniků do záhuby. Na co by si měl dát pozor pronajímatel, který takové společnosti poskytuje prostory pro její podnikání, kdy a jak správně zareagovat, rozebíráme v expertní části. Dočtete se zde také o tom, že by si provozovatelé webů měli dávat pozor na to, jestli souhlasy se sběrem cookies podprahově nezvýhodňují volbu, která jim je sympatičtější. Mohli by se tím totiž zaplést s takzvanými temnými vzorci.

Válečné romány

Doporučení, co přibalit v létě k vodě za knihu, přidává ve své rubrice Stanislav Balík. Dospěl totiž k poznání, že čtenáři románů Ericha Marii Remarqua jsou mnohem empatičtější vůči uprchlíkům a mají pochopení pro jejich potřeby. A abychom nekončili pesimisticky, krizi jako příležitost ve svém sloupku popisuje a ke kotrčím jmelí přirovnává kolegyně Alžběta Vejvodová.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, věřím, že si z bohaté nabídky červnového vydání Právního rádce vyberete, a těším se za měsíc u prázdninového dvojčísla na shledanou.

Související